Както на всяко друго място, така и в конната база си има свои правила. Още повече, че тук се работи с коне, които са живи същества и имат своите характери, страхове и здравословен режим. Разбери кои са 9-те важни правила при започване на конна езда или просто посещение в конна база ,,Ахил‘‘ сред природата.
Съдържание на статията:
#1 На каква възраст може детето ми да започне обучение по конна езда?
Това много зависи от физическото състояние на детето, но, като цяло, на 7-8 годишна възраст може да се започне обучение. За деца между 4-6 години провеждаме съкратени уроци с базово обучение за седеж, баланс и управление. Обучението се провежда от сертифицирани инструктори, които имат опит с деца и провеждат уроците по приятен и забавен начин.
#2 На каква възраст може да качим дете върху кон?
Децата могат да се качат на конче за кратка разходка и на много малка възраст заедно с някой от инструкторите или с придържане от земя.
#3 Има ли ограничение за килограмите на ездача при конна езда?
Да, има ограничение. Ездачът трябва да бъде до 80 кг.
#4 Провеждате ли обучение по конна езда за възрастни?
Конната база провежда уроци по конна езда, както за начинаещи, така и за хора с известен опит. Уроците се провеждат на манеж под ръководството на сертифициран инструктор.
#5 Кога мога да яздя в планината?
Това зависи от твоята подготовка и от преценката на твоя инструктор. Преходи със съвсем начинаещи клиенти и с група не се правят. Горската езда се провежда индивидуално, за да може вниманието на придружаващия инструктор да е насочено изцяло към теб и да ти се окаже помощ при нужда.
#6 Може ли да наема кон от конната база и да изляза на свободна езда в планината?
Конна база „Ахил“ в близост до София НЕ дава коне под наем за езда.
#7 Ние сме група от четирима човека и никога не сме яздили. Можем ли да направим преход в планината?
Конната база не прави преходи в планината с големи групи клиенти. Държим на индивидуален подход в обучението с внимание към всеки детайл с цел безопасност на клиента и поддържане на доброто състояние на учебния кон.
#8 Какво облекло е подходящо за езда?
Дълги панталони като дънки, клин, анцуг и затворени обувки. Къси панталони, сандали и чехли НЕ са подходящи за езда. Конната база осигурява каски за езда, поставянето на които е задължително.
#9 Може ли да храним животните?
Морковите и ябълките са любимо лакомство на конете. С радост ще ти помогнем и ще ти покажем как да ги почерпиш. Винаги питай дали може да им дадеш храна, защото не всичко, което си приготвил, е здравословно за тях.
Още сега може да си запишеш час, като ни звъннеш на 0895 686 019 или ни в пишеш в Messenger.
Ваня Тодорова е магистър по английска филология и специална педагогика. След дългогодишна практика като преводач, преди 9 години, решава да изостави тази кариера и основава конна база „Ахил“ като място сред природата, което да носи радост на малки и големи. Завършва курс за инструктор по конна езда към НСА „Васил Левски“ и курс по психология на конете. Повишава квалификацията си като специалист по ерготерапия, преминава курс по прилагане на ритмични движения (Rhythmic Movement), които помагат за интегриране на първичните рефлекси при деца и възрастни. Преди 5 години, започва да работи с деца със специални потребности чрез терапия с коне, заради което завършва магистратура по специална педагогика и взима участие в международен двугодишен проект по програма Еразъм+ „Иновации в хипотерапията“. През 2022г. завършва мастър клас свързан с ефекта от конната терапия при лица с невромоторни увреждания към Associazione Lapo, Италия. През 2018 г. основава фондация „Можем Заедно“, която работи за подобряване на качеството на живот на деца със специални потребности и на техните семейства чрез конна терапия и чрез обширни кампании насочени към повишаване нивото на информираност на обществото за живота, нуждите и мечтите на „различните“ деца. Фондацията е съосновател на националната инициатива „Да се запознаем“, чиято цел е изграждане на приемане, разбиране и уважение.